Zameranie a ciele

Klub je držiteľom certifikátu Slovenského tenisového zväzu. Zameriava sa na rozvoj tenisu predovšetkým v mládežníckych kategóriách. Organizujeme kurzy pre deti začínajúce s tenisom, hrajú sa súťaže a turnaje v žiackych, dorasteneckých a seniorských kategóriách, vyučujeme tenis aj individuálne pre záujemcov všetkých vekových skupín, ponúkame aj priestor pre rekreačné hranie. Všetky tieto aktivity zabezpečuje výbor a tréneri v úzkej spolupráci s rodičmi a členmi klubu.

Hlavné aktivity a plány

V lete 2006 prebehla generálna rekonštrukcia tzv. južného areálu a podarilo sa spustiť hru na severných kurtoch, ktoré stálo tiež nemalé úsilie členov, rodičov a trénerov. Maximálnym nasadením všetkých zainteresovaných sa podarilo dokončiť rekonštrukciu a rozbehnúť zimnú sezónu v nafukovacej hale. Tým sa naše aktivity nekončia. Okrem bežných aktivít súvisiacich s hrou, turnajmi  a súťažami je v pláne dobudovanie areálu, úprava trávnikov a okolia. Konečným cieľom je vytvoriť príjemné prostredie a podmienky pre rozvoj tenisu v klube.

Z histórie

Tenisový klub TK DRANaM vznikol v roku 2003 v skromných podmienkach s jedným antukovým dvorcom v areáli zimného štadióna Lokomotíva. Po jeden a pol roka pôsobenia v týchto priestoroch letná sezóna 2005 už prebehla na dvoch dvorcoch v areáli ŠD na Urbánkovej ulici. Klub sa postupne rozrastal, generácia  hráčov a hráčok, ktorá prešla našimi kurzami sa zaradila do mládežníckych družstiev. Ako sa zvyšoval počet hráčov dva kurty prestali byť  dostatočným zázemím pre rozvoj tenisu v klube. V roku 2006 sa možnosti tréningov a hrania rozšírili o tzv. severný areál, ktorý predstavujú dva antukové kurty (jeden štardardný a druhý slúži iba na dvojhru). V tom istom roku na južných kurtoch vyrástla nafukovacia dvojhala.

 

O klube

Informácie

Galéria

Hráči

Výsledky

Turnaje

Kontakty

Domov

     
         
 

 

   
           

Copyright 2010. Tenisový klub DRANaM Košice